Vaisingumo pažinimas

Pagrįstai gali kilti klausimas, kodėl reikia pažinti savo vaisingumą? Iš vienos pusės vaisingumas yra individuali mūsų organizmo funkcija kaip ir visos kitos, pavyzdžiui virškinimo, tačiau iš kitos pusės,  vaisingumas neapsiriboja vienu asmeniu, nes yra susijęs su trimis: kūdikis išvysta dienos šviesą tik todėl, kad jo tėvai vaisingi. Todėl galima teigti, jog vaisingumas, peržengia individualias žmogaus ribas ir skleidžiasi trijuose asmenyse. Šioje vaisingumo pažinimo kelionėje padės 3 animaciniai mokomieji filmai, užduotys, testai. Gilesniam temos supratimui, bibliotekoje rasite vadovėlį „Vaisingumo pažinimas ir natūralus šeimos planavimas“. Nepamirškite potemėje pateiktų Naudingų nuorodų, kurios nuves į kitus, temą pagilinančius, internetinius puslapius.

Video

Vaisingumo formulė: viską valdo smegenys

Šiuo animaciniu filmuku prasideda vaisingumo pažinimo kelionė. Tam, kad galėtume suprasti kaip funkcionuoja žmogaus vaisingumo sistema, kokia sudėtinga yra gyvenimo pradžios formulė, būtina susipažinti su žmogaus vaisingumo sistemos anatomija ir fiziologija. Filmuke vaizdžiai pateikti pagrindiniai duomenys. Gilesniam supratimui apsilankykite Atviri gyvenimui puslapio bibliotekoje.

Vaisingumo pažinimo moksliniai pagrindai

Vaisingumo pažinimas - tai moksliškai pagrįstų metodų visuma, kurie suteikia moterims ir vyrams daug daugiau laisvės visais gyvenimo atvejais: tiek siekiant susilaukti vaikų, tiek atidėti nėštumą, tiek norint daugiau nebepastoti. Taip pat vaisingumo pažinimas yra vienas pagrindinių moters sveikatos diagnostikos metodų. Šis filmukas supažindins su pagrindiniais vaisingumo pažinimo principais, kuriuos moksliškai pagrindė skirtingi mokslininkai.

Vaisingumo formulė: KAS VYKSTA SU MANIMI

Šis filmukas skirtas pačioms mažiausioms, 10- 12 metų mergaitėms, kai baigiasi vaikystė ir mergaitės pradeda pastebėti, jog kažkas vyksta su jomis. Nuorodose rasite nuorodą į internetinį puslapį, kuris nuves į filmuke minimą seminarą „Mama-dukra“

Video prezentacija

Menstruacinis ciklas – kas jo metu iš tikrųjų vyksta? Nėštumas – kaip jis keičia moters kūną ir smegenis?

Šioje paskaitoje aptarsime įvairius menstruacinio ciklo aspektus. Pradėsime nuo fiziologijos – kas vyksta mūsų kūne kas mėnesį, kodėl kai kuriais ciklo etapais fizinė savijauta stipriai pasikeičia, dažnai pablogėja. Pakalbėsime kaip pokyčiai lytinėje sistemoje keičia mūsų smegenų veiklą ir kodėl vyksta nuotaikos svyravimai. Antroje paskaitos dalyje aptarsiu kas vyksta nėštumo metu, kaip į jį „reaguoja“ moterų smegenys.

Straipsniai

Užduotys

  • Paaiškinti pagumburio hipofizės sėklidžių(PHS) ašies veikimą;
  • Paaiškinti pagumburio hipofizės kiaušidžių (PHK) ašies veikimą
  • Paaiškinti, kokį poveikį sukelia FSH, LH, ir kiekvienas lytinis hormonas skirtingoms moters organizmo sistemoms

Testas

Vaisingumo pažinimas

1. Moteris vaisinga daugiau nei 21 dieną per mėnesinių ciklą
2. Natūralus šeimos planavimas tinka tik moterims turinčioms reguliarų ciklą
3. Nutrauktas lytinis aktas yra natūralus šeimos planavimas
4. Spermatozoidai gali išlikti gyvybingi iki 6 parų moters lytiniuose takuose jei palankios sąlygos
5. Kiaušialąstė išlieka gyvybinga 3 dienas po ovuliacijos
6. Progesteronas yra vyro lytinis hormonas kurį išskiria jo smegenų liaukos
7. Moteris negali pastoti per mėnesines
8. Apvaisinimas įvyksta gimdoje
9. Įvykus ovuliacijai, vidutiniškai po 14 dienų prasideda naujos menstruacijos, jei moteris nėra pastojusi
10. Moteris vaisingos fazės trukmę gali tiksliai apskaičiuoti iš anksto
11. Moteris tiksliai gali nustatyti kitų menstruacijų pradžią, jei ji žino kada įvyko ovuliacija
12. Normalu, jei per vieną mėnesinį ciklą subręsta 3 kiaušialąstės

Naudingos nuorodos