Vaiko poreikiai: Metodinė medžiaga mokytojui

Ši priemonė skirta gilesniam supratimui apie pirmuosius bazinius naujagimio poreikius, užtikrinančius sveiką gyvenimo pradžią.
Kai po II Pasaulinio karo, Lietuvai patekus į Sovietų Sąjungos sudėtį, gimdymai iš namų aplinkos persikėlė į ligonines (gimdymo namus) iki pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. visi naujagimiai po gimimo buvo atskiriami nuo mamų, maitinami griežtai pagal grafiką kas 3 val. Jie būdavo visi kartu didelėje palatoje ir vežiojami dideliuose vežimuose, suvystyti į standžius kokonus ir 30 minučių paliekami motinoms maitinti iš krūties.

Video prezentacija

Naujagimo poreikiai

Paskaitoje su skaidrėmis „Naujagimio poreikiai“ pasakojama apie ką tik gimusio žmogaus pirminius ir esminius fiziologinius kūdikio poreikius, jų tenkinimo būtinybę bei būdus: šiluma oda prie odos kontakto būdu ant motinos ar tėvo krūtinės; naujagimio odos kolonizacija tėvų mikroflora, kuri toliau formuos visą žmogaus imuninę sistemą; žindymo inicijavimas. Pasakojama apie tolesnius kūdikio poreikius bei jų tenkinimo įtaką jo fizinei, emocinei, socialinei raidai, gyvenimo gerovei. Tinka 7-12 klasių mokiniams.

Straipsniai

Naudingos nuorodos